نتایج جستجو برای عبارت :

فعل وجهی "توانستن"

خواستن توانستن است؟
امروز قریب به یک ساعت و پانزده دقیقه گفتم از آنکه " بله!!! خواستن (تا شما خواستن را چه معنی کنید) اگر واقعی نه، بلکه حقیقی باشد، توانستن محض است!
تا به حال در زندگی اینقدر استدلال برای موضوعی که شاید خود عامل به آن نیستم نیاورده بودم،حس غریبی بود، واقعا غریب بود، غریب تر از نگاه و حرف های آکنده از تنفر دیگران...
ولی واقعا، خواستن توانستن است؟اصلا من تا به حال هر چه خواسته ام توانسته ام؟ خواستنم موجب توانستنم شده یا...؟
اما برا
عشق اونه که خود فزاینده ست، در بود... در نبود... که هر کار کنی، که هر کار نکنی، بیشتر می شه.
که دل کندن نتوانی و توانستن نخواهی!
که دلت هر لحظه ی نبودنش براش پر می زنه، که هر لحظه ی بودنش غنج می ره و پره از شادی...
که پختگی و حل شدن در عشقم آرزوست... :)
که پر زدن و پرنده ی آسمونِ آبیِ تو بودنم آرزوست... :)
.
.
.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم، ای بی خبر ز لذت شرب مدام ما
در زبان ترکی استانبولی،
وجه توانستن با پسوندهای abil/ebil درست می‌شود. با توجه به آخرین حرف
صدادار بن فعل، یکی از پسوندها  را انتخاب می‌کنیم. این وجه در هر زمانی
می‌تواند به کار رود اما معمولا در زمان حال ساده ساخته می‌شود.
حالت مثبت
برای ساختن وجه توانستن در حالت مثبت
ابتدا بن فعل را می‌نویسیم. بعد با توجه به آخرین حرف صدادار بن فعل، یکی
از پسوندهای توانستن را انتخاب می‌کنیم. اگر آخرین حرف صدادار بن a/ı/o/u
بود abil– و اگر e/i/ö/ü بود ebil– را می‌
آخرین بار کِی اول شدی؟ 
من آخرین بار سوم دبیرستان که رشته ی ریاضی بودم اول شدم نه فقط توی رشته ی خودم تو مدرسه بلکه شاگرد اول کل مدرسه شدم. 
آره یادمه اون حتی آخرین باری بود که خواستن توانستن هست رو به خودم ثابت کردم.
تو اوج از بهترین روزای زندگیم خداحافظی کردم و بعدش دیگه زندگی نکردم.
Must   بایدShould بایدShall بایدCan توانستنCould توانستنMay ممکن بودنMight ممکن بودن

بعد از افعال مودال فعل به صورت مصدر بدون to می آید. یعنی به صورت کاملا ساده،  نه ing میگیرد نه to و نه s سوم شخص.

⚠️نکته اول : اجبار must بیشتر از  should است . در واقع must رو زمانی استفاده میکنیم که اجبار از سمت شخص دیگری باشد . 
مثال . 
The policeman : you must stop.وقتی پلیس فرمان ایست میدهد.
 و کاربرد should:
A. I have a headache.B. You sholud take a pill and rest.

وقتی شما سر درد دارید و دوستتون میگه باید (بهتره) قرص بخ
میگن خواستن توانستن است!
ولی وقتی هی میخوای و نمیشه، یعنی درست نخواستی! ولی وقتی مسیرِ خواستن رو عوض میکنی و تمام مسیرهای ممکن رو امتحان میکنی و بازم نمیشه! اینجا دقیقا یعنی چی؟ اینجا ایراد از کجاست؟! دیگه باید چطوری بخوام چقدر تغییر کنم؟ بابا! من دیگه اون منِ سابق نبستم! خویشتنِ خویشم تغییر کرده!!!
به دوروبرم نگاه میکنم خوب که توجه میکنم میبینم که ما چقدر خوب از مواد دوروبرمون استفاده میکنیم تا ترکیب های جدید بسازیم که نیاز هامون رو برطرف کنیم. به نظرتون با همون مواد میتونیم آدم بسازیم؟ یادمه وقتی اولین بار از پدر و مادرم پرسیدم ما چجوری به دنیا اومدیم سکوت کرد بعد خندیدند، هر دوشون خندیدند بعد گفتن شما رو خدا به ما داده. ما رو خدا داده به پدر مادر هامون ولی من یادم نمیاد که انتخاب کرده باشم.!!!
به نظرتون اگر بتونم اتم های تخمک و اسپرم رو
ما ملتی هستیم درد آشنا؛ اما نه به درد، تن سپرده و خو کرده.حکایت، همان حکایت قدیمی پرنده است و قفس؛ پرنده‌ی بسیار آشنا با قفس؛ اما نه معتاد به قفس، و نه شوکت باغ از یاد برده، و نه تن به دیواره‌ی قفس کوبیدن را دمی فرونهاده؛ گرچه در لحظه‌هایی چنین می‌نماید که خستگی، به نشستن و آب از آبدان قفس نوشیدن و ارزن از دانه‌دان قفس برچیدن را برجنگیدن به خاطر آزادی ترجیح داده است؛ اما ما ملتی هستیم با هشیاری‌های تاریخی شگفت انگیز، و به همین سبب، آن دانه
نگاهم خورد به تقویم گوشه میز، امروز آخرین روز مرداد...فقط ۳۱ روز تا پایان فصل تابستون، فقط ۹۰ روز تا روز آزمون .نمیخوام کاسه چه کنم دستم بگیرم اما واقع بینانه   روزای قبلی که تموم شد ،به خوبی درس نخوندم،دنبال علت نیستم فقط  از خودم کمی دلگیرم بابت  کافی نبودن تلاشِ روزای  تموم شده قبل  .نمیخوام با غصه خوردن این فرصت را از دست بدم ،همین تایم هم میتونم حداقل ۳مرور کل مباحث داشته باشم.پس تلاشم ادامه میدم .عین معجزه بود برای من که ویس یه قبول شده
"خواستن توانستن است"

موسسه ی همراه نو یک از موفق ترین  موسسه های مشاوره ای با راهکار جدید درسی و انگیزشی همراه همیشگی  دانش اموزانی است  که درصددرسیدن به بالاترین سطح رتبه های کنکورهستند.
تشکیل شده ازمجموعه ای ازمشاوران مجرب وکارکشته ودارای عالی ترین رتبه های کنکورسراسری وهمچنین دارای سابقه ای درخشان درجهت خدمت رسانی آموزشی وتحصیلی می باشد

همکاران ما در این مجموعه بابه کارگیری خدمات،اهداف وبرنامه های جامع ومتنوع وبا نظارت کامل و
مدت زیادیه که حس می‌کنم تبدیل به یک تماشاچی صرف شدم ، میشینم به تماشای پیشرفت دیگران،موفقیت‌های دیگران، توانستن‌های دیگران ، خوش گذرانی‌های دیگران ، و توی ذهنم برای خودم برنامه‌ای میچینم که به زودی از این منفعل و بهر تماشا بودنم درمیام و دست به کاری می‌زنم که غصه سربیاد .و این سیکل مدام تکرار میشه، تماشا کردن و برنامه چیدن ، تماشا کردن و برنامه چیدن ، تماشا کردن و برنامه چیدن و چه نیازی به گفتن که این برنامه‌ها تبدیل به عمل نمیشه . به خو
فاصله‌ی هستی و حقیقت، فاصله‌ی عشق و هیچ. اگر می‌توانی این فاصله را پشت سر بگذار و در ما شو. عقل می‌گوید تو نمی‌توانی و دل می‌گوید کار جز توانستن نیست.‌

فاصله‌ی دال و لام،
اگر می‌توانی این دو حرف وصل کن و با ما شو.
حلمی | کتاب لامکان 
موسیقی: (Sevak Khanagyan - Qami (Wind
بسم الله الرحمن الرحیم
+امروز که رفته بودم برای طرحم یه سری امضا بگیرم چند نفر فکر کردند من پزشکم
حالا درسته یه خانوم دکتر الکی برای خودم هستم ولی من کجام به دکترا میخوره؟؟؟
+من کار بالینی بااینکه پرمشغله تره بیشتر دوست داشتم اما به من کار نظارتی دادند آخه به روحیه من میخوره نظارت؟؟؟
+با یسری رایزنی هایی که کردیم فاصله محل کاراز ۳۵ دقیقه به بیست دقیقه تقیلیل پیدا کرد ولی هنوز راضی نیستیم و میخوایم به ۵ دقیقه کاهش بدیم، اگه خدا بخواد ما فعل تو
چه تصمیم های که در پایان شب دیروز گرفته و صبح امروز به فراموشی سپرده شد. شنیدی می گویند: هیچگاه شنبه نمی آید؟ آنقد انکار شده که خودش هم میلی به آمدن ندارد. چه کسی می تواند به من تضمین دهد که فردا زنده خواهم ماند؟ پس چرا باید برای آینده ام برنامه ریزی کنم؟! وقتی یادداشت های گذشته ام را نگاه می کنم، در می یابم جنگ جوی خوبی نبودم. حال می توان با گفتن: تغییر، به واقعیت دلخواه تبدیل شود؟! حال من زجر آور گذشته و تهی بودن آینده ام است. شاید مرگ بتواند به
چرا رابطه‌ی جنسی باعث وابستگی می‌شود؟

طی سال‌ها رابطه‌ی جنسی با همسر سابقم
باعث شده کارهای احمقانه‌ای بکنم. مثل وارد شدن به روابطی که هیچ برنامه‌ای
برای‌شان نداشته‌ام، فقط به این دلیل که به‌خاطر رابطه‌جنسی‌ به او وابسته
شده بودم. البته دلیلش این نبود که آن رابطه‌ی جنسی آنقدر هوش از سرم
پرانده بود که نمی‌توانستن دست از آن فرد بکشم ولی به‌این خاطر که آن
رابطه‌جنسی مغزم را فریب داده بود که از آن آدم بهتر روی زمین پیدا
نمی‌شود.
به مناسبت
هفته بهزیستی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار درمرکز خیریه معلولین امام
رضا (ع) این شهرستان حضور یافت. در این برنامه ابتدا کتاب روباه زرنگ و بز نادان:
خواستن توانستن است نوشته عبدالرحمن زرندی جمع خوانی شد. سپس به نقاشی با موضوع
آزاد پرداختند. در پایان هدایایی بین شرکت کنندگان توزیع
گردید. 
+ تا کی باید دوید آیا؟!
- تا توانستن
+ توانستنِ چه؟
- کنترل آنچه قابل کنترل است، پیش‌بینیِ آنچه قابل پیش‌بینی‌ست، و فهم آنچه قابل فهم است....

این روزا دارم زیاد می‌دوم... اما آخر شب، با همه‌ی خستگی و کوفتگیِ تن، قلبم آروم و راضیه :) و به نظرم تنها معیارِ درست بودن یا نبودن هر تلاشی همینه..
من یک داستان نویس یا به قول همه یک نویسنده هستم.
می‌خواهم اکنون قصه‌ی خودم را برای شما بگویم ، قصه ای که پر از فراز و فرود و شکست و پیروزی هایی بود. قصه‌ای که می‌خواستم از کوچکی به همه جا برسم مثل یک دانشمند ستاره شناس یا یک شاعر مثل فردوسی و سعدی و خیلی از چیز های دیگر که آرزوی به دست آوردن آنها را داشتم.
از این چیز ها بگذریم داستان من اینجوریشروع شد که ... چند سالی بود که از مدرسه ها گذشته بود و من به کلاس حدوداً دوم سوم رسیده بودم اما اصلاً درس
من یک داستان نویس یا به قول همه یک نویسنده هستم.
می‌خواهم اکنون قصه‌ی خودم را برای شما بگویم ، قصه ای که پر از فراز و فرود و شکست و پیروزی هایی بود. قصه‌ای که می‌خواستم از کوچکی به همه جا برسم مثل یک دانشمند ستاره شناس یا یک شاعر مثل فردوسی و سعدی و خیلی از چیز های دیگر که آرزوی به دست آوردن آنها را داشتم.
از این چیز ها بگذریم داستان من اینجوریشروع شد که ... چند سالی بود که از مدرسه ها گذشته بود و من به کلاس حدوداً دوم سوم رسیده بودم اما اصلاً درس
مثل نصفه شکاندنش، مثل باقی ماندن دو نیمه و تصمیم به کشیدنِ نیمه‌ها، مثل اولی، مثل غلیظ مثل توانستن، مثل مثل همیشه نبودن، مثل اصل غلظت تلخی، مثل نچسبیدن، ماندن، افتادن، بلند شدن، آوردن یکی دیگر، دیدن، بهتر دیدن، ماندنِ هنوز یکی دیگر، کشیدن، مثل قبل بودن‌های کم توان، ملو، آهنگ‌های نا آشنا. تمام شدن‌های همیشگی، ماندن در کف. رفتن سراغ کاملِ بین دو نیمه، مثل همیشه تلخ بودن، احساس تلخی متوالی، سه بار سرچ کردن پونز اشتباهی، بعد پونز، دود خورد
قلب آدم مثل یک اتاقِ بایگانی ست؛ پُر از پوشه و پرونده. پرونده های ریز و درشت، پرونده های سبک و سنگین، پرونده های هزار صفحه ای، و آنهایی که فقط دو سه برگه بیشتر ندارند.
 بعضی از پرونده ها خالی اند، و خودت هم نمیدانی چرا اینجایند.
بعضی از پرونده ها هستند که نمی توانی بهشان دست بزنی، البته برای توانستن که میتوانی، اما نمیخواهی که به آنها دست بزنی،چرا که قلبت را درد می‌آورند، اذیتت می کنند، آزارت می‌دهند، تو را می رنجانند. پس می‌گذاری همانجایی
تازه از یک پیاده‌روی کوتاه پاییزه، برگشته بودم. اتاق غرق در سکوت بود اما هنوز صدای خش‌خش برگ‌ها و دکلمهٔ شاملو توی سرم می‌چرخید. «درخت با جنگل سخن می‌گوید، علف با صحرا، ستاره با کهکشان، و من باتو سخن می‌گویم» نفس عمیقی کشیدم و موبایلم را از جیب سویی‌شرتم درآوردم. یک پیام جدید! بازش کردم. پیام واریز بود. به اعدادش نگاه کردم و لبخندم آرام‌آرام بزرگ‌تر شد. عددها کنار هم نشسته بودند و بهم می‌فهماندند که این پیام، پیام واریز اولین درآمد حاص
مدتی هست به دنبال خونه  هستیم برای پیدا کردن یه خونه بزرگتر و نوسازتر پولی که امسال داریم مناسب خونه ی مورد نظرمون در شرایط اقتصادی پارسال هست!
یعنی بگم اوضاع جوری شده که با 80 میلیون رهن و 2 میلیون اجاره نمیتونیم خونه مورد نظرمون رو پیدا کنیم!!! 
تو این شرایط اقتصادی که ارزش پول کشور همینطور پایین و پایین تر میاد و همه چی هم باطبع گرون و گرون تر میشه... فقط در یک شرایط میشه متناسب با تورم درامدمون رو افزایش بدیم اون هم در صورتی که خودمون جزو تول
زندگیِ ما؛ مایی کِ اینجا در نزدیکیِ هم یک کلنیِ رنگ پریده و مضطرب را تشکیل داده ایم، همه اش شده است جا گذاشتن، کندن از خود، رها کردن، رفتن، رفتن و رفتن !اگر دستت را از دستانم سُر بدهی خواهم رفت، تلاشی نمیکنم کِ دوباره دست سُریده ات را در دستان عرق کرده ام بگیرم، اما باز میگردم و نگاهِ نگران و افسوس بارم را در چشم هایت جا می گذارم،اگر بیمار شویُ در حال مردن باشی، کنارت می نشینم بِ اندوه و تمامِ دوران بیماری ات خودم را برای روز عزای نیامده تسکین
مشکل از آن بود که ماها فکر می‌کردیم باید توجیه کنیم. اگر تو پیامبر بودی، ماها باید تا نفس آخر باهات می‌آمدیم. ماها اخلاقمان ثُبات بود، گیر کردن بود. تو آمدی، فریاد کشیدی و ما خشم و بلندیِ صدات را ستودیم و توی خاطره‌هامان ازش نوشتیم. نوشتیم «عربده می‌کشید و می‌گریستیم. او مقدس بود و ما ضعفاء. عربده‌ها می‌کشید و از زیبایی و شکوه‌مندیِ عر عر هاش آسیب می‌دیدیم.»
تو آمدی، زدی و شکستی، ما پا گذاشتیم روی خرده شکسته‌ها و گمان کردیم زخم‌های مقدس
بنظر من آدم ها تو یه وقتایی از زندگیشون به یه نقطه های عجیبی میرسن!
اون نقطه عجیبس که انگار تمام اراده ای که تو خودشون سراغ دارن میاد رو و بوووم میتونن!
هر چی بیشتر جلو میرم و بیشتر میفهمم میبینم انگار همه چیز انرژیه!و این انرژی خواستن و تونستن چیز عجیبیه!
میدونی تو اوج سیاهی تو اوج نا امیدی یهو تموم اراده ات جمع میشه و تو کارایی رو میبینی میتونی بکنی که شاید روز قبلش کلی تلاش کرده بودی و نشده بود!
فکر میکنم بیشتر از اینکه همه چیز خواستن باشه ان
به نام خدازمانی معتقد بودم برای رسیدن کافی است قدم اول را بردارم. کافی است شروع به رفتن برای رسیدن بکنم. موفقیت را ثمره بی چون و چرای تلاش می‌دانستم و اطمینان صد در صد داشتم که اگر همه تلاشم را بکنم به مقصود خواهم رسید‌. فکر می‌کردم اگر وقت و انرژی کافی صرف کنم و از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نکنم، آن اتفاق که باید می‌افتد.اما بعدها فهمیدم، رفتن همیشه به رسیدن منتهی نمی‌شود! حاصل همیشگی تلاش بسیار، موفقیت نیست! متوجه شدم وقتی با انگیزه و توکل
ماه بِ خاطرِ هلالِ باریکِ با ارزش اش کِ در این روزها چشم ها بِ انتظارش سینه ی شب را می شکافند "ماه" شده است.شُکر این آفرینشِ لطیفِ ظریفِ هنرمندانه ات را؛کاش ما هم بِ نیمه ی مسیر کِ رسیدیم ظرفِ نورانیِ دل هامان همچو کیسه ی پر از نقره ی ماه پُر باشد!می دانم کلماتت امسال قرار است سرِ جایشان بنشینند در حفره های جانم کِ سالِ گذشته همین حوالی شروع کردی بِ گرد گیری شان بِ نورِ حضور و رایحه ی عبور، در حالی کِ دست های منجمدِ خشک شده ام را بِ نوازش هایت گر
نگام میکنه و بهم میگه میخوای با زندگیت چیکار کنی؟ نگاش میکنمو ساکت فکر میکنم به تمام برنامه هایی که توی سرم رژه میرن. میگم خیلی برنامه دارم دارم ، براشون تلاش میکنم. میگه مطمئنی میشه ؟ مطمئنی میتونی؟ لبخند میزنمو میگم نه! اصلا مطمئن نیستم اما این چیزی که الان میخوام! هیچکس از آینده اش خبر نداره بطور کامل. میگه دیوونه ای. یا باید بشه یا کلا نشه. وقتی سخته چرا بیخودی عمرتو هدر بدی؟ میگم بیا یه بارم شده صفرو صدی به قضیه نگاه نکنو از مسیر لذت ببر.
معجون هفتگی☕☕☕☕ساعت ۳ به وقت کافه روزگارطبق معمول من جایی زهره شیک و معجون ازین تیپ‌نوشیدنیاطبق معمول یه عالم کاغذ خودکار رو میز کافی شاپاینبار میخواستم جبران کنمهفته ی پیش فقط زهره خلاصه گفته بودخوشبختانه با حذف کردن چند تا از حاشیه های بیهوده ی زندگیم ک فقط ذهنمو شلوغ میکرد برنامه هام منسجم تر شده بودمن و زهره دوست اینستاگرامیم‌ک اشتاییم باهاش از اتفاق های نااااب زندگیم بود هر هفته میریم و با هم از مهندسی انگیزش حرف میزنیم اون بهرا
سلام آقا جان، سلام! 
*صلی الله علیک یا اباعبدالله.ع* روزهای زیادی است کسی در ذهنم، در دلم، در درون متلاطم بی تابم با شما سخن می گوید. اشک می ریزد، لبخند می زند، می سوزد، بیتابی می کند، راضی می شود، دلتنگی می کند، ناله می زند و واگویه می کند. 

آقا جان، این روزها ذهن و دلم درگیر یاد حضرت زین العابدین.ع است. متوسل به مولایی می شوم که خداوند نرفتن و نبودن و ندیدن را برایشان مقدر کرده بود. آقایی که دستور دیگری داشتند غیر از حضور. کنار بودند. دور بودن
سلام آقا جان، سلام! 
*صلی الله علیک یا اباعبدالله.ع* 
روزهای زیادی است کسی در ذهنم، در دلم، در درون متلاطم بی تابم با شما سخن می گوید. 
اشک می ریزد، لبخند می زند، می سوزد، بیتابی می کند، راضی می شود، دلتنگی می کند، ناله می زند و واگویه می کند. 
آقا جان، این روزها ذهن و دلم درگیر یاد حضرت زین العابدین.ع است. متوسل به مولایی می شوم که خداوند نرفتن و نبودن و ندیدن را برایشان مقدر کرده بود. آقایی که دستور دیگری داشتند غیر از حضور. کنار بودند. دور بودن
میخوام نظریه انتخاب ظبیعی داروین رو که خیلیا از طریق نظریه تکامل داروین شناختیم کمی بازترش کنم که اونموقع بعد فهمیدنش شاید به اسمشم شک کنید.
داروین میگه جاندارانی که بهتر میتونن با محیط سازگار بشن ژنشون یا نسلشون حفظ میشه. حدا ار هدف خلقت که تو ابن مقوله هم نمیگنجه از نظر علمی هدف زندگی موجودای تنها بقای ژن هست و موحودات میجنگن تا زنده بمونن و تولید مثل کنن و گونه خودشونو حفظ کنن. نظیه انتخاب طبیعی مه در هر لحظه ای داره عمل میکنه رو با 2 تا مث
دنیا، دنیای تغییر و تحول است
سلول های بدن هر هفت سال یک بار به طور کامل عوض می شوند1.
درخت ها هر سال می میرند و دوباره زنده و بازیابی می شوند.
علم دائما در حال تغییر و تکامل است.
نکند از این چرخه تکامل جا بمانیم.
سرمایه انسانی ما اخلاقیات ماست. نکند با پیشرفت های مادی، از پیشرفت های معنوی
جا بمانیم.
همه چیز به یک تصمیم بستگی دارد. باید بخواهی تا رشد کنی2.
منابع:
1.     
https://click.ir/1394/10/24/scientists-end-up-rumors-about-human-7-year-replacement-cycle/
2.     
سوره مبارکه نجم،
آیه 39
نمی‌دونم چرا می‌نویسم! کسی که مشکل اول و آخرش از اول تا الان منظم کردن و بیان کردن افکارش بوده، کسی که از شروع یه مسئله ی ساده یه هزار و یک شب درمیاره، چرا باید اصلا بنویسه؟ کسی که با ادبیات هرگز میانه ای نداشته و نه خونده و نه ننوشته، چرا باید بنویسه؟ به همین دلیل!
شاید من هرگز نتونسته باشم منظورمو برسونم. این شاید که نوشتم، یعنی واقعا هرگز... هرگز دقیقا منظورمو نرسونده‌ام.. ولی یه چیز رو در مورد خودم مطمئنم؛ هر وقت فکر کنم کاری رو نمی‌تونم ا

روزهای سخت و خوب هرکسی به پندارها و رفتارها و تصمیمات خودش مربوط است.
هیچکس جز خودمان ، ما را درک نمی کند و برایمان نمی ماند.
برای داشتن حال خوب باید بخواهیم که حسش را پیدا کنیم.
" خواستن توانستن است" و برای "داشتن"  باید  "خواست و کوشید" ...
"گذشت، مسئولیت پذیری ،دقت و تلاش و پایمردی کلیدهای موفقیت و آرامش ما هستند." 
باید برای "آرامش و عزت " کوشید و پایمردی کرد!
" کوشش "ممکن نیست ، مگر با " اندیشورزی و دقت و تلاش".
و"پایمردی " محال است تحقق یابد، مگر ب

یه چیزی شروع میشه که فکرش رو نمیکردی و وقتی تموم میشه که حسابش رو نمیکنی... این برداشت من از زندگیه... تو اصلا یادت میاد اون اوایل رو؟ اون موقع که به دنیا اومدی؟ همون موقع که کم کم کلمات رو یاد گرفتی، راه رفتن رو تمرین کردی، اصولا همه چیز رو بهت حقنه کردند؟ چرا آدم نباید یادش باشه، چرا تو حافظه نمیونه اون روزای سرنوشت‌ساز؟ مگه کل قضیه و شالوده تو همون موقع رقم نمیخوره؟ اگر فرانسوی باشی میشی طفل بامزه فرانسوی و اگر عرب باشی عرب اگر انگلیسی با
روزی که فهمیدم اعتماد به نفس خودم را از دست داده ام، در خود شکستم. آیا تو هم از آن دسته از آدم هایی هستی که فکر می کنی فقط باید موفق شوی، بدون اینکه هیچ اشتباهی بکنی. یک موفقیت عالی و منحصر به فرد! من هم به دنبال چنین چیزی بودم. موفقیت و موقعیت عالی. بهترین ها، هرچند سخت و دشوار باشند. زندگی ام پراز آرزو بود. امید و آرزو. به توانایی های خود برای پیشگیری از هر اشتباه و شکستی ایمان داشتم. تمام موفقیت های زندگیم به سختی به دست آمده بودند. من به خودم بی
روزی که فهمیدم اعتماد به نفس خودم را از دست داده ام، در خود شکستم. آیا تو هم از آن دسته از آدم هایی هستی که فکر می کنی فقط باید موفق شوی، بدون اینکه هیچ اشتباهی بکنی. یک موفقیت عالی و منحصر به فرد! من هم به دنبال چنین چیزی بودم. موفقیت و موقعیت عالی. بهترین ها، هرچند سخت و دشوار باشند. زندگی ام پراز آرزو بود. امید و آرزو. به توانایی های خود برای پیشگیری از هر اشتباه و شکستی ایمان داشتم. تمام موفقیت های زندگیم به سختی به دست آمده بودند. من به خودم بی

آشنایی با کمپانی اندرس هاوزر
Endress company
Hauser company
این شرکت از یک کسب کار کوچک کار خود را آغاز نمود و کم کم به یکی از قدرتمند ترین تامین کننده ها در صنعت ابزار دقیق در سرار جهان بدل شد.شرکت اندرس هاوزر در شرایط سخت و پیشرفت های بزرگ را پشت سر نهادو تبدیل به یکی از بزرگترین تامین کنندگان در صنعت ابزار دقیق بدل شد.
شرکت اندرس هاوزر در سال 1953 میلادی در یک اپارتمان خصوصی در شهر لراخ آلمان تاسیس شد.شرکت اندرس هاوزر برگرفته از دو اسم به نام Georg H Endress که
جواب پرسش صفحه 141 کتاب کاروفناوری پایه نهم پودمان هدایت تحصیلی حرفه ای
سوال:
توانمندی تحصیلی حرفه ای چیست؟
چرا باید توانمندی های خودتان را بشناسید؟
جواب :
توانایی یا توانمندی یعنی احساس یا قادر بودن دانش آموز در انجام یک کار یا اینکه دانش آموز احساس توانستن و توانایی در موفقیت یا انجام یک کار را داشته باشد. این احساس می تواند بر اساس تجربیات یا شناخت از خود یا آموخته های قبلی در یک فرد ایجاد شود.
همچنین دانش آموز این توانایی ها را می تواند ا

آشنایی با کمپانی اندرس هاوزر
Endress company
Hauser company
این شرکت از یک کسب کار کوچک کار خود را آغاز نمود و کم کم به یکی از قدرتمند ترین تامین کننده ها در صنعت ابزار دقیق در سرار جهان بدل شد.شرکت اندرس هاوزر در شرایط سخت و پیشرفت های بزرگ را پشت سر نهادو تبدیل به یکی از بزرگترین تامین کنندگان در صنعت ابزار دقیق بدل شد.
شرکت اندرس هاوزر در سال 1953 میلادی در یک اپارتمان خصوصی در شهر لراخ آلمان تاسیس شد.شرکت اندرس هاوزر برگرفته از دو اسم به نام Georg H Endress که
✍✍✍
اگرتونبودی بانو...
به خاطرتوبوده است،نیمی از جنگهای جهان .
ازسرخاطرخواهی توست، ثُلثی ازکشمکش های مردان.
دروصف روی توست اعمّ اشعار شورانگیزشاعران !
گرنباشی تو ، کجاست عشق،موسیقی،
ادبیات، ابیات !؟
اما  ازلحظه ی پرسش این سؤال ؛ دختراست یاپسر ؟!
 تو در قطاردیگری به ناکجا خواهی رفت...
تو که ناگریزند همگان ازخواستنت .
توکه بی سِحرِ سرانگشتانت خانه وخلوت به گور می ماند!
شهروندشماره ی دو ،جنسیت دوم ...
وگواهی وشهادتت به نیم تنزّل می یابد.
دربامد
سه سال پیش... توی همین روزهای گرم تابستان بود که تمام دلبستگی ها را گذاشتم و آمدم برای ؟؟؟....دلبسته گی هایم ؟ماه مان خوب م است که هنوز بلد است بگوید برای خودت زندگی کن نه برای بقیه...دلبستگی م آقا جان است که هنوز هر بار با نگاه پر از التماسش به هزار و یک در می زند که شایدپشیمان شوم و.....دلبستگی  م فندوقی مهربان است و که هنوز بعد سه سال منتظر است که من پرونده ام را بگیرم و برگردم....هر بار که زنگ می زند می پرسد عمه کی میای؟...و این سوالش پردردترین سوال

سونی چگونه متولد شد 
شاید بتوان گفت تولد یک کمپانی موفق از همان لحظه که در ذهن یک فرد خلاق با پشتکار قوی و زیاد ظهور میکند نام برد و پشتکار را مایه ی حیات یک ایده معرفی کرد نکته ای که تاسیس کنندگان کمپانی قدرتمند سونی خیلی خوب فهمیده بودند و از آن بهتر این که به خوبی اجرا کردند به طوری که اکنون از برترین شرکت های تولیدی در صنعت سونی میباشد برندی که کمتر کسی هست در دنیا که نام این برند ژاپنی را نداند .
آری بهترین و ثروتمند ترین افراد هم اگر باش
پاورپوینت تعریف و اصول مدیریت عملکرد
مدیریت عملکرد فرآیند سیستماتیکی است که بر طرحریزی یا planning ، مربیگری یا coaching و بازنگری یا review تاکید جدی دارد

دسته بندی
مدیریت

فرمت فایل
pptx

حجم فایل
2115 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
225

*مدیریت فرایند به کارگیری مؤثرو کارآمد منابع مادی وانسانی در برنامه ریزی سازماندهی بسیج منابع وامکانات هدایت و کنترل است که برایدستیابی به اهداف سازمانی و بر اساس نظام ارزشی مورد قبول صورت می گیرد. واقعا باید گفت

مردی در گودالی افتاد و حسابی مجروح شد.
شخصی خم شد و به اوگفت:" عاقل نیستی و الا باید گودال را می دیدی."
یک روحانی او را دید و گفت: شما باید یک گناهی انجام داده باشید{که این مصیبت به شما رسیده.}
دانشمندی عمق گودال  و سرعت سقوط را تخمین زد.
روزنامه نگاری با مرد در مورد دردش مصاحبه کرد.
یوگیست به او گفت:" این گودال مانند درد تو فقط در فکر توست".
دکتری برای او دو قرص آسپرین فرستاد.
پرستاری لبه گودال نشست و با او گریه کرد.
روانشناسی او را واداشت بیندیشد ک
پاورپوینت مدیریت عملکرد مدیریت عملکرد در سازمان، موجب می‌شود تا دستیابی به اهداف، به شکلی مؤثر و همیشگی امکان‌پذیر شود و عملکرد کارکنان و کل سازمان، بهبود یابد و بهره‌وری و کارایی سازمان بالا برود

دسته بندی
مدیریت

فرمت فایل
pptx

حجم فایل
682 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
90

••ظهورسازمانهای اجتماعی وگسترش روزافزون انها یکی از خصیصه های بارز تمدن بشری است ، وبه این ترتیب وبا توجه به عواملگوناگون مکانی و زمانی و ویژگیها و نیازهای خاص هر ج
پاورپوینت مدیریت عملکرد
مدیریت عملکرد در سازمان، موجب می‌شود تا دستیابی به اهداف، به شکلی مؤثر و همیشگی امکان‌پذیر شود و عملکرد کارکنان و کل سازمان، بهبود یابد و بهره‌وری و کارایی سازمان بالا برود

دسته بندی
مدیریت

فرمت فایل
pptx

حجم فایل
682 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
90

• •ظهورسازمانهای اجتماعی وگسترش روزافزون انها یکی از خصیصه های بارز تمدن بشری است ، وبه این ترتیب وبا توجه به عواملگوناگون مکانی و زمانی و ویژگیها و نیازهای
دانلود کتاب قدرت من هستم جول اوستین pdf

مشخصات و قیمت و خرید و دانلود کتاب صوتی mp3و pdf جهان‌های ...passage.kafsabiazadi.ir › passage › htmlمشخصات و قیمت و خرید و دانلود کتاب قدرت من هستم اثر جول اوستین راوی مهبد قناعت پیشه به صورت فایل صوتی mp3 و pdfمشخصات و قیمت و خرید و دانلود کتاب قدرت ...دانلود کتاب صوتی قدرت من هستم - مرجع کالاهای دانلودی - تماشاhttps://tamasha.com › qRAwM‫ویدئو برای دانلود کتاب قدرت من هستم جول اوستین pdf‬‎▶ 0:06۲۷ آذر ۱۳۹۸قدر
دانلود کتاب قدرت من هستم جول اوستین به زبان فارسی

دانلود کتاب

رتبه: ۵ - ‏۱ رأی۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - سمینار قدرت من هستم که کتابش در سال 2015 به چاپ رسیده است که پرفروش ترین و محبوب ترین کتاب جول اوستین بوده است. این کتاب دارای 18 ...www.ketabchin.com › روانشناسی و موفقیت › موفقیت و انگیزشیدانلود کتاب قدرت من هستم | کتابچیندانلود کتاب قدرت من هستم نوشته جول اوستین از انتشارات شادن پژواک. این را با 1سوم قیمت نسخه چاپی

چشم‌انداز

داستان من و متیس درست از بهمن ماه سال 92 شروع شد؛ زمانی که به عنوان رییس اداره ارتباطات کارکنان وارد شرکتی بزرگ در صنعت تلکام شدم و پروژه تحول فرهنگ سازمانی بر عهده من گذاشته شد. در سه سالی که مشغول اجرای این پروژه بودم؛ توانستم مفاهیم حوزه‌های روانشناسی، جامعه‌شناسی و هنر را با مدیریت پیوند بزنم و ایده جدیدی را در تحول فرهنگ سازمانی در شرکت‌های ایرانی استقرار دهم.
کار تیمی، شبکه‌سازی، دریافت نقطه‌نظرات کارکنان از طریق

چشم‌انداز

داستان من و متیس درست از بهمن ماه سال 92 شروع شد؛ زمانی که به عنوان رییس اداره ارتباطات کارکنان وارد شرکتی بزرگ در صنعت تلکام شدم و پروژه تحول فرهنگ سازمانی بر عهده من گذاشته شد. در سه سالی که مشغول اجرای این پروژه بودم؛ توانستم مفاهیم حوزه‌های روانشناسی، جامعه‌شناسی و هنر را با مدیریت پیوند بزنم و ایده جدیدی را در تحول فرهنگ سازمانی در شرکت‌های ایرانی استقرار دهم.
کار تیمی، شبکه‌سازی، دریافت نقطه‌نظرات کارکنان از طریق
آیا می دانید چگونه یک کودک خوش بین تربیت کنیم؟ مهم تر از همه، کودکانی که نیمه پرلیوان را می بینند بهتر می توانند در برابر چالش های زندگی مقابله کنند و شادتر باشند. در ادامه شش نکتهوجود دارد که به شما کمک می کندبا دیدگاهی آفتابی به زندگی بنگرید.
دلایل زیادی در ترغیب خوش بینی در کودکان ما وجود دارد از جمله آنها می توان به اثرات بادوام مثبت بر بهزیستی روانی و جسمی آنها اشاره کرد (آیا می دانستید که خوش بین ها به احتمال زیاد بیش از صد سال عمر می کنن
دلایل مختلفی برای موفقیت و عدم موفقیت شما وجود دارد. اینکه در کنکور سال قبل موفق نشدید به هر دلیلی  جای نگرانی وجود ندارد. شما باید نگران این باشید که چرا راه حلی برای آن پیدا نکردید و از تلاش دست کشیدید و تسلیم شدید.
مواردی از این دلایل در زیر آمده، امیدواریم سودمند و مفید باشد:
بررسی منابع
بنشین وبا خودت تمامی یکسال گذشته را مرور کن و از تمامی منابع موجود سال گذشتت لیستی تهیه کن هرکدوم تورو به هدف نزدیک تر کرد رو تو سبد مطالعاتی امسالت قرار
✅ چندین سال قبل پدرم شروع به پرورش
قارچ در بالکن منزلمان کرد، البته نه همه فضای بالکن بلکه فقط فضایی قریب به 5متر
مربع از بالکن را با کشیدن پلاستیک به پرورش قارچ صدفی اختصاص داد. از سقف تا کف
به صورت متناوب دو کمپوست آویزان بود و هر کمپوست می‌توانست تقریبا ۲۰ کیلو قارچ
تهیه کند و تقریبا ۱۲ تا ۱۵ کمپوست در فضای بالکن ما وجود داشت.
✅ خوبی قارچ‌های صدفی این است که از
هر ماده‌ای حتی خاک‌اره یا ضایعات کاغذ نیز می‌توانند تغذیه کنند.
✅ در گام اول
دانلود کتاب قدرت من هستم جول اوستین به زبان فارسی

دانلود کتاب

kankorafghanistan.com › wp-content › uploads › 2019/05 › قدرت-کلام-چگونه از قدرت کالم مان در زندگی به نفع خود استفاده کنیم؟ 1PDFnegareshnik کانال تلگرام و اینستاگرام من: www.negareshenik.ir آدرس سایت ... این کتاب الکترونیکی متن کامل سخنرانی جول اوستین. می باشد که آدرس دانلود این سخنرانی در انتهای این. کتاب آورده شده است. ... من قوی هستم... من رویاهایم را به حقیقت ...bilgiverim.com
خسته، ولی خوشحال در آپارتمان نقلیم رو باز کردم و کوله‌پشتی سنگینمو گذاشتم کنار در و روپوش سفیدمو انداختم توی ماشین و یه روپوش دیگه برداشتم و آویزونش کردم تا فردا اتو بزنمش. ساعت هفت بعدازظهره. شیفتمو به همکارم تحویل دادم و مریضامو به پرستارا سپردم که اگر هرکدومشون تب کردن، سریع بهم زنگ بزنن. یخچالو باز میکنم و سوسیس و تخم‌مرغ و قارچ و گوجه و اینا رو درمیارم و با روغن مایع و ماهیتابه به‌دست سعی میکنم که املت درست کنم. کاری که این چندسال انقد
شبی را
سکوتی را
ریزش یک قطره اشکی را
برایت آرزو دارم…!
که شاید یاد من باشی
لیلا مقربی

قفس یعنی دهان من
وقتی زبانم
روی اسم تو قفل می شود . . .

جملات عاشقانه کوتاه و ناب
به چه مشغول کنم
دیده و دل را که مدام
دل تو را می طلبد،
دیده تو را می جوید . . .

بی تو با قافله ی
غصه و غم ها چه کنم؟!
تار و پودم تو بگو
با دل تنها چه کنم ؟!
شهریار

مثل گل های ترک خورده کاشی شده ام !
بعد تو پیر که نه ،
من متلاشی شده ام . . .
مهدی نظ
گاهی کسی از من سوال می‌پرسد، حالت چطور است؟ سخن حضرت سعدی را می‌گویم، «هر نفسی که فرو می‌رود ممّد حیات است و چون بر می‌آید مفرّح ذات» و جز این چه می‌توانم بگویم؟
مدام صفحه نگارش مقاله مرتبط با «احیای زمین» را باز می‌کنم و می‌بندم. منابع را جمع می‌کنم و پوشه را می‌بندم. استوری‌های اینستاگرام را ورق می‌زنم  و عکس جوجه‌ها را می‌بینم و نظرهای متعدد در محکوم کردن مرغدارهایی که از نبود بودجه کافی مجبور به کشتار شدند و کسی از وضعیت گرانی خو
وقایع سقیفه و هجوم به خانه وحی به روایت مسعودی
مسعودی مورخ نامی شافعی مذهب می‌نویسد:
فروی ان العبّاس رضی اللّه عنه صار الى أمیر المؤمنین (علیه السّلام) و قد قبض رسول اللّه (صلّى اللّه علیه و آله) فقال له: امدد یدك ابایعك. فقال: و من یطلب هذا الأمر و من یصلح له غیرنا. و صار إلیه ناس من المسلمین فیهم الزبیر و أبو سفیان صخر بن حرب، فأبى. و اختلف المهاجرون و الأنصار فقالت الأنصار: منّا أمیر و منكم أمیر. فقال قوم من المهاجرین: سمعنا رسول اللّه

آدم  همیشه که جوان نمی ماند؛ قدر جوانی را بدان.
You’re only young once

خر ما از کُرّه گی دم نداشت.

f you cant stand the heat, get out of the kitchen

حرف های صد من یه غاز.
Sweet nothing

تا خراب نشود، آباد نمی شود؛ بی مایه فطیر است.
You can’t make an omelette/omelet without breaking eggs

توبه گرگ مرگ است.
You may end him but you’ll not mend him

زیره به کرمان بردن.
To carry coals to Newcastle

تا سه نشه بازی نشه.
third time lucky

باد آورده را باد می برد.
easy come, easy go

اگر ریگ بیابان در شود چشم گدایان پر نشود.
A beggar’s purse is bottomless

سیلی نقد به از
اواخر سال 78 هجری شمسی بود که دخترکی به عنوان فرزند چهارم خانواده‌ی متوسط اما به قولی پربرکتی متولد شد، بعد از چند روز زندگی در دستگاه و تلاش برای زندگی وارد خانه‌‌ای که درحال تعمیر و تغییر بود شد، شاید برکت نیاورد اما سوگولی و ته‌تغاری دوست داشتنی خانه و حتی محله شد، با قابلیت پست به خانه‌ی در و همسایه و استفاده به عنوان عروسک کوچولویی لپو. هیچ عکسی از آن دوران وجود نداشت، اما این بی‌عکسی هم قرار نبود او را به این خیال بیاندازد که نکند فر
میخوام ترغیبتون کنم به "در خانه ماندن" با این فیلما که به نظر من ارزش یه بار دیدنو دارن و بنده در این 2 ماه مبارک خودم به شخصه بعضیاشونو بیشتر از 2-3 بار دیدم. تعدادشون زیاد نیست بنا به محدودیت اینترنتی که دارم :)

1. To all the boys I've loved before
از پوستر و اسم فیلم مشخصه که یه فیلم رومانتیک و در عین حال کمدیه که البته تمام انتظاراتی رو که از یه فیلم استودیویی میره برآورده نمیکنه ولی یه داستان شیرینه که باعث حواس پرتیتون در طی فیلم از لارا جین که مسیر زندگیش
پیش دبستانی لازم است ؟یکی از سوالاتی که والدین از خود می‌پرسند این هست که آیا پیش دبستانی لازم هست؟ از نگاه آموزش و پرورش اجباری برای فرستادن بچه‌ها به پیش دبستانی وجود ندارد و پیش دبستانی مطابق قانون رسمی و غیر اجباری است. البته رسمی بودن آن به این معنی است که نوع محتواهای ارائه شده در این مقطع زیر نظر آموزش و پرورش بوده و این دوره غیر اجباری است. حالا این سوال پیش می‌آید که چه کنیم، بچه‌ها را به پیش دبستانی بفرستیم یا نه؟
پیش دبستانی و مه

در این نوشتار قصد داریم تا به یک معضل فکری که ذهن بسیاری از نوجوانان را به خود درگیر کرده پاسخ دهیم. این مسئله پاسخ به سوال «نوجوان سالم کیست؟» است. در طول این نوشته به شرح این موضوع می‌پردازیم. در همین اول کار ضروریست بیان کنیم: هدف و مقصود از نوجوان سالم، نوجوانی است که از نظر روانی فردی سالم باشد، همچنین روش های کنترل هوش هیجانی کودکان و نوجوانان را از دست ندهید.
ویژگی های نوجوان سالم:
بسیاری از نوجوانان، تضادها و دگرگونی‌های زیادی در
این نوشته مجموعه ای از تجربیاتم در سال هایی هست که پشت سر گذاشتم از فضای آکادمیک،مواجه با اساتید و هر آنچه که می تواند به شما در تصمیم گیری بهتر برای ادامه تحصیل کمک کند.

دانشگاه و شرکت در کنکور مثل هر رویداد دیگری در زندگی نیاز به برنامه ریزی داره. اول از همه بایستی برای خودتون مشخص باشه که چرا می خواهید فلان رشته رو انتخاب کنید؟ اگر دغدغه مالی ندارید به دورنمای شغلی فکر نکنید و صرفا به علایقتون توجه کنید. گاهی نه تنها استعداد که تمایل به یا
خزید . پسرک هرچه چشم بست دلش خواب نرفت ، افکاری گوناگون سویش سرازیر شده اند ، پسرک در فرار از افکاری آزاردهنده از خانه خارج میشود ، درب را آرام میبندد تا مادربزرگ پیرش از خواب بیدار نشود . آسمان خالی از ستاره ست و ابرهای سیاهی برسر شهر خیمه زدند ، شهر اسیر بغض لجباز و طولانی شد . پسرک نگاهی به سنگفرش دوخت ، خیابان خیس ولی باران نیست ، پسرک نگاهی به انتهای بن بست انداخت همچنان درخت پیر انجیل تکیه به دیوار زده ، شاخسارش همچون بازوهای بلندی بروی ش

آگسن پروگنی می گوید : 
باید که منفی بافی را به کلی از قاموس خودمان بیرون کنیم . زیرا که کلمه منفی بافی تمام آن چیزهائی را به خاطرمان می آورد که باید از زندگی خود طردشان کنیم . 
هیچکس از حدودی که برای خویشتن تعیین کرده است نمی تواند جلوتر برود . 
هر کس که طالب بزرگی است ،نباید خود را کوچک بشمارد .
نخستین گام برای رسیدن به موفقیت ایمان به موفقیت است . 
خواستن توانستن است .
امرسون می گوید که : 
مردی که با اراده برای رسیدن به یک ستاره اسب می تازد ، اح
برای آزمایش قند باید به آزمایشگاه می‌رفتم. قرار بود بعد از حدود یک ماه از خانه بیرون بروم. بابت سرماخوردگی چند روز قبلش هنوز بی‌رمق بودم. باید ناشتا هم می‌رفتم و این ناشتا بودن بی‌رمق‌ترم می‌کرد. خواستم به ارسلان بگویم تو هم با من بیا. نمی‌شد. نه نمی‌شد فاطمه را تنها در خانه گذاشت و نه جراتش را داشتیم در این شرایط از خانه بیرون ببریمش.
ارسلان گیر داده بود که حتما دوتا ماسک بزن، دوتا دستکش دستت کن. تاکید زیادش خیالم را راحت نمی‌کرد. استرس
مهرحق حبس در صورت بطلان عقد مهر
آیا در مـوردی که مـهر در عقد نکاح تعیین نشده باشد یا عدم تعیین مهر شرط شده یا در صورتی که مهر تعیینی باطل باشد، حق حبس برای زوجه باقی است یا خیر ؟
اگر جایگزین مهر باطل، قیمت مهر باشد، حق حبس برای زوجه باقی است و می‌تواند تا زمان تأدیه قیمت مهر، تمکین ننماید ولی اگر مهرالمثل جایگزین شود مسأله متفاوت است. برخی گفته‌اند که اگر مهر ضمن عقد نکاح تعیین نشود، حق حبس زوجه از بین نمی‌رود و کماکان ذی‌حق است و می‌تواند
از دیدگاه آخرت شناسی دینی، کهنسالی به هیچ وجه نشانه زوالی برگشت ناپذیر و بی معنا نبود؛ و اگر مترادف حکمت نبود، حداقل یکی از شرایط لازم برای حصول حکمت به شمار می رفت. کهنسالی جایگاه بی بدیل و برجسته ای در میان ادوار زندگی داشت. دردهای ملازم کهنسالی را می شد نوعی آزمون تشرف دانست- درست بر خلاف نگرش کاملا منفی امروز نسبت به این دردها.جوامع ما، برعکس، معطوف به آینده و به شدت متعهد به "پیشرفت" هستند و در باره این درد و رنج ها چندان حرفی برای گرفتن ن

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها